Social media

Odchudzanie

Luźna skóra po odchudzaniu, jak uelastycznić skórę po odchudzaniu?

Dodano

-

Każdy z nas, zaczynając redukcję, chce jak najszybszych efektów. Trudno się dziwić. Niestety, szybkie odchudzanie jeszcze nikomu nie wyszło na dobre.

Dlaczego szybkie odchudzanie nie działa?

Nasz organizm potrzebuje przyzwyczaić się do nowych warunków, które na nim wymuszamy. Każda zmiana, taka jak utrata wagi czy nawet zmiana klimatu, powoduje w organizmie mały chaos, z którym musi sobie poradzić. Przeważnie udaje mu się to w stu procentach, ale do tego potrzebny jest czas. Jeśli nasz organizm otrzyma od nas za mało czasu na przyzwyczajenie się do nowych warunków, które mu stawiamy, zacznie domagać się powrotu do stanu wyjściowego. Właśnie dlatego tak popularny jest efekt jo-jo. Z powodu zbyt szybkiej utraty wagi. Niestety, to jeszcze nie wszystko. Po szybkim odchudzaniu, zostaje problem obwisłej skóry.

Jak poradzić sobie z nadmiarem skóry po redukcji?

Sposobów jest co najmniej kilka – jednak praca nad jędrnością skóry może być nawet cięższa od samego zrzucenia wagi. Dlatego nie trać motywacji i konsekwentnie realizuj swoje cele. Oto kilka rzeczy, które poprawią wygląd Twojej skóry:

Właściwa dieta

Pamiętaj o najważniejszej rzeczy. Dieta nie ma końca – nie chodzi o to, abyś przed kolejne dwa tygodnie jadł jabłka, a później przestał. Chodzi o zmianę stylu odżywiania, otwarcie się na nowe smaki, dotarcie do zdrowszych zamienników oraz wykorzystywanie ich w codziennej diecie. Sposób odżywiania się powinieneś zmienić raz na zawsze, aby w pełni móc cieszyć się wypracowanymi rezultatami na siłowni. Zbilansowana dieta to nie tylko pełnowartościowe posiłki. To również regularne pory jedzenia. Powinieneś jeść mniej więcej co 3-4 godziny. Pamiętaj również o odpowiednim wsparciu Twojej diety w kompleks witamin i minerałów.

Sport, ruch, ćwiczenia

Tak naprawdę nieważne co wybierzesz – ważne, aby było to związane z aktywnością fizyczną. Spacer, rower, pływanie czy trening fitness. Wszystko jest dozwolone.

Zabiegi kosmetyczne

Chodzi głównie o peelingi, wklepywanie kremu z kolagenem, masaże a nawet body wrapping. Pamiętaj jednak, aby uzbroić się w cierpliwość. Na efekty, które są połączeniem wszystkich trzech czynności, pracuje się regularnie przez długi okres.

Czytaj dalej
Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

Co daje kreatyna na redukcji tkanki tłuszczowej?

Published

on

Pomimo, iż kreatyna nie jest typowym suplementem wspomagającym redukcję tkanki tłuszczowej, to z powodzeniem mogą stosować ją również osoby, które chcą schudnąć. Muszą jednak zostać spełnione trzy warunki.

  • Po pierwsze, aby kreatyna „zadziałała” konieczny jest trening o wysokiej lub bardzo wysokiej intensywności, najlepiej – trening siłowy.
  • Po drugie, osoby stosujące kreatynę powinny wiedzieć, że związek ten nie przyspiesza spalania tłuszczu zapasowego, a w zamian pozwala utrzymać lub niekiedy nawet zwiększyć siłę mięśni i ilość beztłuszczowej masy ciała pomimo deficytu energetycznego.
  • Po trzecie, należy liczyć się z tym, że po włączeniu kreatyny spadek masy ciała będzie wolniejszy lub wręcz się zatrzyma (niekiedy masa ciała lekko się zwiększa), nie oznacza to oczywiście zatrzymania spalania tłuszczu. Tym niemniej osoby trenujące po to by „ważyć mniej” będą kreatyną prawdopodobnie zawiedzione.

Czytaj dalej

Popularne